i-Leasing szybki leasing przez interneti-Raty zakupy na raty przez internetStrona 4

Zakup kasy lub drukarki fiskalnej, nic trudnego!
Poniżej najczęściej zadawane przez Naszych Klientów pytania dotyczące kas i drukarek fiskalnych. W przypadku bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt email lub telefoniczny 12 658-10-10 lub 668-047-106 (linia czynna cały tydzień w godz. 9:00-20:00)
Co należy brać pod uwagę przy wyborze kasy fiskalnej?
Przede wszystkim natężenie ruchu w Państwa placówce. W przypadku punktów o dużym ruchu zakup kasy przeznaczonej do punktów o małym ruchu może skończyć się szybka wymianą urządzenia na nowe. Pierwsza kasa będzie zbędnym "meblem" - nie można jej oddać ponieważ ma zapisany moduł z Państwa numerem NIP. Następnie należy się zastanowić jakie urządzenia chcemy podpiąć pod kasę (waga, skaner, drukarka kuchenna itd). Jak już zastanowimy się nad peryferiami dla kasy fiskalnej musimy przemyśleć jakie kody towarowe będą na kasie (co sprzedajemy). Czy będzie potrzebna minimalna ilość kodów czy też będzie ich bardzo dużo (np. w przypadku sprzedaży z programu magazynowo fakturującego ze szczegółową ewidencją towarów na stanie). Biorąc pod uwagę wymienione czynniki możemy spokojnie zabrać się za wybieranie kasy.
Kiedy muszę kupić kasę?
Dane na temat terminu wejścia w kasę powinno podać Państwu biuro księgowe które prowadzi waszą rachunkowość. Bardzo ważne by kasa została zakupiona i co ważne ufiskalniona w terminie w którym nastąpił w Państwa firmie obowiązek jej stosowania. W przypadku zakupu i ufiskalnienia kasy po tym terminie tracicie odpis połowy ceny oraz narażacie się na dodatkowe konsekwencje.
Co to jest odpis?
Każdy Podatnik ma prawo ubiegać się o zwrot (przysługuje każdemu z urzędu) połowy ceny netto zakupionego urządzenia. Można odliczyć w dowolnym czasie tyle urządzeń ile zadeklarowano, że kupimy przy pierwszym zgłoszeniu. Jednym słowem, jeżeli obecnie mamy jeden sklep ale planujemy otwarcie następnych. W zgłoszeniu warto podać kilka kas. Jeżeli podamy tylko jedna to w przypadku zakupu kolejnych już nie uzyskamy zwrotu połowy ceny. Połowa ceny netto jest zwracana w postaci uli w podatku VAT lub przelewana na wskazane konto przez Urząd Skarbowy.
Co należy zrobić by uzyskać odpis (zwrot połowy ceny kasy/drukarki fiskalnej)?
Najpóźniej na dzień przed dniem powstania obowiązku stosowania kasy należy złożyć oświadczenie we właściwym Urzędzie Skarbowym o "rozpoczęciu ewidencji sprzedaży na kasie". Podajemy w nim datę rozpoczęcia ewidencji, adres miejsca gdzie będzie kasa lub kasy używana. W przypadku planowania w przyszłości zakupu większej liczby kas, podajemy ich ilość. Po zainstalowaniu i ufiskalnieniu kupionej kasy otrzymamy od sprzedawcy stosowne druki które należy złożyć w Urzędzie Skarbowym do siedmiu dni od fiskalizacji kasy / drukarki fiskalnej. To wszystkie formalności związane z odpisem. Ważne by żaden z wymienionych elementów nie został pominięty lub wykonany po terminie. Dla własnego bezpieczeństwa i pewności otrzymania odpisu lepiej kasę kupić i ufiskalnić kilka dni wcześniej niż po terminie, gdzie tracimy możliwość zwrotu połowy ceny. Kasa może być zakupiona w dowolnym momencie.
W przypadku wątpliwości zawsze służymy Państwu poradą poprzez formularz kontaktowy oraz telefonicznie. Telefony do Nas: 12 658-10-10 lub 668-047-106  (linia czynna cały tydzień w godz. 9:00-20:00)
 

wstecz
         
     
 
 
   
 
MAXKAS 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystajšc z naszego serwisu wyrażasz zgodę na naszš politykę dotyczšcš plików cokies.
Zobacz szczegóły dojazdu >        
     

Tanie kasy fiskalne, Kasy fiskalne Posnet, Kasy fiskalne Farex, Kasy fiskalne Datecs, Kasy fiskalne Emar, Kasy fiskalne Novitus, Kasy fiskalne Elzab, Kasy fiskalne Elcom, Kasy fiskalne Sharp, Kasy fiskalne Kraków, Drukarki fiskalne Kraków, Tanie drukarki fiskalne, Drukarki fiskalne Posnet, Drukarki fiskalne Emar, Drukarki fiskalne Elzab, Kasy online, Drukarki fiskalne Novitus, Kasy fiskalne online, Created by Nensuria - Freepik.com

Copyright © 2017 MAXKAS